Kore Savaşı – Kore Savaşı Hakkında Bilgi – Kore War

Kore Gazisi çocuklarına iş isterken ağladı

Kore Gazisi çocuklarına iş isterken ağladı

 

ZONGULDAK’ta oturan Kore Gazisi 82 yaşındaki Mustafa Yıldız, kendisini evinde ziyaret eden Türkiye Muharip Gaziler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ramazan Çakal’dan, 2 oğluna iş isterken duygulandı.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, 13 çocuk, 67 torun sahibi Kore Gazisi Mustafa Yıldız’ı evinde ziyaret etti. Eşi Hatice Yıldız, 4 yıl önce yaşlılığa bağlı hastalıktan ölen Mustafa Yıldız, Dernek Başkanı Ramazan Çakal’dan çocuklarına iş istedi. 2 oğlunun İstanbul’da kapıcı olarak çalışırken işten çıkarıldıklarını ve şu anda aileleriyle birlikte yanında kaldıklarını anlatan Yıldız, Onlara bir iş istiyorum dedi. Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan emekli olduğunu, 850 lira emekli maaşı ve 3 ayda bir aldığı 1350 liralık gazi maaşı ile geçindiklerini söyleyen Yıldız, Bu maaşla işsiz olan çocuklarıma ve ailelerine bakıyorum. Çocuklarım işsiz, mağdurlar. Benim maaşımla geçiniyorlar. Onlar bana bakması gerekirken, ben onlara bakıyorum dedi.

Konuşması sırasında duygulanan ve gözleri dolan Yıldız’ı, Dernek Başkanı Ramazan Çakal teselli etmeye çalıştı. Çakal, iş konusunda gerekli yerlerle görüşeceğini söyledi.

Babasının adını taşıyan 2 çocuk babası 55 yaşındaki Mustafa Yıldız ile 2 çocuk babası 44 yaşındaki Muhammet Yıldız da İstanbul’da işten çıkarılınca memleketlerine dönmek zorunda kaldıklarını, babalarının maaşıyla geçinmeye çalıştıklarını söyledi.

 

Kaynak: http://focushaber.com/kore-gazisi-cocuklarina-is-isterken-agladi-h-170194.html

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.